Jdi na obsah Jdi na menu

Soutěž 25. okrsku 2016

23. 5. 2016

soutez-25.-okrsku-2016.jpgsoutez-25.--okrsku-2016.jpg21.5. 2016 se u nás v Nečíni za krásného počasí  konalo základní kolo v požárním sportu. Na místním fotbalovém hřišti se již den předem vše pečlivě připravilo, aby v den soutěže proběhlo vše hladce. Po půl osmé ráno začaly přijíždet první sbory 25, okrsku. V devět hodin byla již všechna družstva zaregistrována a soutěž mohla začít. Bohužel hned po zahájení přestala fungovat časomíra okrskem najaté firmy. Což byla voda na mlýn zejména některým závodníkům z řad Drásova, kteří nešetřili kritikou na náš sbor, který za nic nemohl.  Bylo by hezké, aby si i jiné sbory vyzkoušely pořádání okrskové soutěže, třeba na propůjčeném hřišti. Přece to nemusí neustále ležet na bedrech Nečíně, Višňové, Obor a Hříměždic. Třeba by si práce pořadatelů, pak víc vážily. Ale zpět k soutěži. DĚTI I i II byly druhé, stejně jako MUŽI II, ŽENY II a ŽENY I. MUŽI I skončili nakonec po dramatickém závěru třetí i když po štafetách vedli. Od prvního místa je dělila nakonec necelá sekunda. Škoda, ale je to sport. ŽENY I se společně SDH Skalice probobojovaly do finále okresu do Sedlčan. Tam se díky kvalitnímu času probojovali i naši MUŽI I, společně s Višňovou, Skalicí a Hříměždicemi, ale až na poslední jmenované všichni postup odmítli. Tak budem fandit alespoň našim holkám,které do Sedlčan pojedou. Na závěr je ještě potřeba pogratulavat všem vítězům.